Power dressing

10 zasad, które pomogą kobietom wyglądać profesjonalnie

Nie od dziś wiadomo, że ubrania, które nosimy, wpływają na nasz wizerunek i na to, jak postrzegają nas inni. Wiedzieliście o tym, że psychologowie nadali tej zależności nazwę – efekt aureoli, czyli nieświadome przypisywanie określonych cech nowo poznanej osobie na podstawie pierwszego wrażenia (często wynikające z wyglądu i stroju danej osoby). Na szczęście sami mamy wpływ na to, jak się ubieramy i dlatego możemy wykorzystać istniejące zasady aby wywrzeć pozytywne wrażenie na innych. Sekretem każdej kobiety sukcesu jest idealnie dopasowanie stroju do swojej sylwetki. To pozwala się kobiecie wyróżnić i czuć pewnie. Dla mnie zawsze idealnym przykładem kobiety sukcesu jest Margaret Thatcher oraz Claire Underwood. Ich sposób ubierania się, który podkreśla w każdym calu ich profesjonalizm w biznesie, pokazuje że są  właściwymi osobami na właściwym miejscu. I wiecie jak to się teraz nazywa? POWER DRESSING! Nowy trend w modzie. Power dressing pozwala na zasygnalizowanie kompetencji, dodaje pewności siebie i pomaga podkreślić, że jesteśmy właściwą osobą na danym stanowisku. Dawniej kobiety swoją siłę i profesjonalizm podkreślały męskimi garniturami, dodatkowymi poduszkami w marynarkach i dużymi brożkami czy koralami. Czy ktoś to jeszcze pamięta?:)

Poniżej przedstawię Wam triki modowe, które pomogą nam stworzyć wizerunek silnej kobiety sukcesu?

  1. Najważniejsze są proporcje figury.

Sekretem każdej kobiety sukcesu nie są wyłącznie klasyczne fasony ubrań, ich dobra jakość ani przestrzeganie określonych wytycznych, ale umiejętność dopasowania stroju do własnej figury. Ubrania powinny podkreślać proporcje, korygować mankamenty i uwypuklać atuty sylwetki. Ja sama czasem łapię się na tym, że coś mam źle dopasowanego do mojej sylwetki. Kobiety obecnie o tym zapominają. Każda z Nas zna swoją figurę i powinna umieć też dopasować do niej odzież.

  1. Spódnica lepsza niż spodnie.

Wiele lat temu kobiety walczyły o możliwość chodzenia w spodniach i super bo sama uwielbiam garnitury damskie ale przecież to spódnica dodaje profesjonalizmu i jest bardziej pożądana w stroju biznesowym niż spodnie. Zatem jaki krój wybrać aby wyglądać dobrze? Najlepiej jeśli będzie to spódnica dopasowana, ołówkowa, lekko za kolano lub do połowy łydki. Koniecznie w połączeniu z wysokimi obcasami.

  1. Monochromatyczne zestawy ubrań to gwarancja sukcesu.

Jeśli przeanalizujemy stroje najbardziej wpływowych kobiet świata, zauważymy, że noszą one najczęściej jednokolorowe zestawy. I takie właśnie połączenia są eleganckie i chronią Nas przed popełnieniem modowej gafy.

  1. Kolory podkreślające profesjonalizm.

Już od małego uczono nas profesjonalizmu, choćby wtedy kiedy to do przedszkola, szkoły chodziło się w specjalnym mundurku w kolorze granatowym. I tak jest też w biznesie, że najpopularniejszym kolorem jest głęboki granat – który zawsze wygląda klasycznie, niezależnie od figury czy karnacji idealnie wpasowuje się w sylwetkę. Innymi sprawdzonymi kolorami są ciemny szary, grafitowy i czarny.

  1. Kolory podkreślające pewność siebie.

Że kolory mają wpływ na nasze samopoczucie, nasz wygląd to ciągle do końca nie wierzę ale przyjęte jest, że kolor czerwony jest kolorem władzy, zdecydowania i rywalizacji. W dużej ilości jest niedopuszczalny w biznesie, ale świetnie sprawdzi się jako dodatek. Fajną opcją jest po prostu pomalowanie paznokci właśnie na ten kolor i już mamy podkreśloną stylizację.

  1. Biały i czarny – obalamy mity.

Biała koszula najlepiej podkreśla profesjonalizm, czarny podkreśla zmęczenie, dlatego lepiej nie zakładać czarnej bluzki, kiedy jesteśmy niewyspani. I UWAGA najważniejsze! Największy mit dotyczący koloru czarnego – nie wyszczupla. Słyszeliście o tym?

  1. Być przyjazną profesjonalistką.

Jeśli chcemy podkreślić swoją otwartość na innych, warto założyć coś błękitnego. Kolor niebieski uspokaja, odpręża i wprowadza w pozytywny nastrój. Działa tak zarówno na osobę, która ma go na sobie, jak i na rozmówcę. Hmm… chyba zacznę w nim chodzić J

  1. Dodatki mają znaczenie.

Strój biznesowy to nie tylko garnitur lub klasyczna sukienka. Proste, skórzane buty i torebka, delikatna biżuteria potrafią dodać elegancji. Pamiętajcie też, że na nasz profesjonalny wizerunek wpływ ma całość naszego stroju nie tylko dodatki!

  1. Postaw na minimalizm w ubiorze.

Głęboki dekolt, za małe lub za duże ubrania, zbyt krótka spódnica czy za wysokie obcasy nie są mile widziane na spotkaniach biznesowych. Podobnie jak prześwitujące bluzki czy krzykliwe, odblaskowe kolory. Minimalizm w ubiorze jest kluczem do profesjonalnego wizerunku. Taką ikoną minimalizmu i elegancji jest dla mnie Kasia Tusk.

  1. Poza strojem zwróć uwagę na makijaż i fryzurę.

No właśnie a mówi się, że natura jest najlepsza. Jednak brak lub zbyt mocny makijaż nie są najlepszym rozwiązaniem. Lepiej wykonać pełen make-up, który delikatnie podkreśli urodę. Ułożona i dopracowana fryzura ma ogromny wpływ na całą stylizację. Jeśli macie długie włosy i trudne do  wymodelowania, lepiej spiąć je w elegancki kok niż pozostawić rozpuszczone.

 

E.