Małżeństwo – początek rodziny

Trzecia część z opóźnieniem… ale jak mówi przysłowie: lepiej późno niż wcale! Dziś oddaje w Wasze ręcę post o tajnikach codzienności małżeństwa.

Na początku taka ciekawostka….

Czy wiecie, że osoby które nie mają żadnych przeszkód, będące ze sobą w związku, kochające się bezwarunkowo, zdecydowane spędzić ze sobą całe życie i chcące stworzyć rodzinę…. biorą ze soba ŚLUB… tak Wiem eureka! 🙂

 

A teraz krótko o tym jak wygląda życie po ślubie. Co to jest codzienność małżeńska?

Zwyczajnie, wszystko jest Nasze wspólne. Nikt nikogo nie naciąga… żyjemy we wspólnocie małżeńskiej i majątkowej. To tak z kwestii prawnych, jakby ktoś nie wiedział 🙂 A teraz bardziej poważnie… Nie będę długo pisać jak jest, jak było przez nasze prawie 5 lat małżeństwa. Jesteśmy zwyczajnymi ludźmi, którzy się kochają i założyli rodzinę. Jak każda Kowalska rodzina mamy swoje wzloty i updki ( z przewagą na wzloty;)). Udaje nam się to dlatego, że oboje znamy swoje wady i zalety oraz swoje potrzeby… Czy ja mam ochotę czasem „starego” postawić za drzwi… no jasne, a czy on mnie? Z całą pewnością ma na to ochotę kilka razy w miesiącu 😉 Przecież nie może być też za słodko, różowo i cukierkowo…

A co nam się przytrafiło najpiękniekszego przez ten czas naszego MAŁŻEŃSTWA?

Cuda zdarzyły się nam dwa… JANEK i HANIA❤️ Pure LOVE!

Dwie ukochane przez całą naszą rodzinę istotki, które totalnie przeorganizowały Nasze życie! I za to Kochamy ich jeszcze mocniej!❤️ Czy jest łatwo z dziećmi? Pewnie, że nie jest🙂 Ale to zmęczenie fizyczne i czasem psychiczne w połączeniu z nieprzespanymi nocami…czyni Nas jeszcze bardziej silniejszymi i zbliża do siebie!

Warto się poświęcić dla drugiej osoby, jeśli się ją prawdziwie i szczerze kocha!

P.S. Pamiętajcie, że nie ma ideałów! Nie czekajcie! Jeśli napotykacie problemy w małżeństwie walczcie, nie odpuszczajcie, nie wymieniajcie na nowszy model!

Miłość zwycięża wszystko 🙂

e.