L’Oréal Paris, Skin Expert, oczyszczająca maska z glinką

Dzisiaj będzie kilka słów o nowej maseczce od L’Oréal Paris, Skin Expert. Oczywiście mowa o oczyszczającej maseczce z glinką, która matuje i odświeża cerę.

Na początku w skrócie opis samego produktu od producenta.

„Maska zawiera unikalne połączenie 3 mineralnych glinek, które absorbują zanieczyszczenia, pomagają redukować niedoskonałości i zmniejszają ilość wydzielanego sebum.
Formuła wzbogacona jest także o składnik pochodzenia roślinnego – ekstrakt z eukaliptusa, znanego ze swoich właściwości oczyszczających i odświeżających.” (źródło:lorealparis.pl)

Czy powyższy opis mnie zachęcił do zakupu maski? NIE! Ja jestem wzrokowcem i zawsze zwracam uwagę na rzeczy, które są ładne i wyglądają estetycznie (mój mąż by powiedział: co za baba 🙂 ). Dotychczas bardzo rzadko używałam jakichkolwiek maseczek, bo przyznam, że te jednorazowe saszetki mnie nie przekonywały do siebie, pomimo wspaniałego na nich opisu działania maseczki.  Także jak tylko zobaczyłam w Rossmannie, serię masek od L’Oreal od razu wpadły mi w oko. Maska zamknięta w ładnym słoiczku, który jest wygodny i co najważniejsze cieszy oko! Jak tu nie brać takiej? 😉

20170203_103124

Mój wybór padł na zieloną maskę, która matuje i oczyszcza. Są jeszcze dostępne 2 rodzaje: czerwona, która złuszcza i zwęża pory oraz czarna, która  detoksykuje i uwalnia blask.

75127_250873_360_350_18793

76860_250874_360_350_20083

 

 

 

 

 

 

 

 

Najważniejsze dla mnie jest to, że maseczkę bardzo łatwo daje się nałożyć na twarz – ma idealną konsystencję, dzięki czemu nie spływa nam ze skóry, a bardzo szybko przylepia. Z łatwością można kontrolować grubość warstwy maski, gdyż nawet jeśli chcemy jej odrobinę więcej dołożyć, nic się nie rozmazuje, a jedynie ładnie razem scala. Takie „zachowanie” maseczki bardzo mnie zaskoczyło i jest naprawdę innowacyjne, gdyż do tej pory nie spotkałam się z taką wygodą aplikacji. Maseczka szybko zasycha na twarzy, mocno ją ściągając, nie ma co się tym przejmować ponieważ jest to bardzo typowe dla glinek.

Efekt jaki daje maska jest fenomenalny. Świetnie oczyszcza, matuje i zamyka pory. To, co jest największą innowacją, to jednoczesne nawilżenie cery. Makijaż na nią nałożony jest znacznie piękniejszy, a w dodatku dłużej zachowuje swoją świeżość i trwałość! Zauważyłam, że już po kilku użyciach (4 aplikacje) znacznie zmniejsza widoczność porów, usuwając zaskórniki. Jak dla mnie jest ona idealna!

IMG_20170203_105225_508

 

Pojemność maski w słoiczku to 50 ml a koszt 34,99 pln.