Keratynowa kuracja wygładzająca Kerasilk Control

Nie chciałam pisać tego postu od razu po wykonanej kuracji, bo nie byłam do niej przekonana w 100% czy faktycznie zadziała. A jeśli za coś płacimy niemało i później okazuje się, że nie ma z tego żadnego efektu to raczej ciężko jest być zadowolonym. Dziś mija dokładnie 6 miesięcy jak poddałam się w salonie fryzjerskim kuracji marki GOLDWELL „Kerasilk Keratin Treatment” czyli keratynowe prostowanie włosów z kuracją wygładzającą. Od początku byłam sceptycznie nastawiona na tego typu zabieg na moich włosach, bo nie dość że są były niesforne to jeszcze bardzo wysuszone od rozjaśniacza.

Kuracja polegała na tym, że na początku włosy są myte szamponem oczyszczającym z serii Kerasilk Control ( daw. nazwa Goldwell Kerasilk Keratin Treatment), który intensywnie oczyszcza oraz przygotowuje włosy do keratynowej kuracji wygładzającej.

csm_Control_Salon_Purifying_Shampoo_de4326a8f6

 

 

 

 

 

 

Po tym włosy są suszone i nakłada się na nie produkty do prostowania – wygładzania keratynowego tzw. Keratin Shape. Warto się zapytać w salonie jaką moc otrzymujemy, bowiem te składniki różnią się mocą i aby uzyskać pożądany efekt docelowy warto mieć to na uwadze. Przez ok. 15-20 minut produkt musi wniknąć w strukturę naszych włosów i po tym jest kolejne suszenie już za pomocą szczotki wygładzającej oraz prostownicy. Nie zdziwcie się jeśli z Waszych włosów będzie się kurzyć, dymić i będzie się wydzielał dość specyficzny zapach. To nic innego jak działanie składników, które wniknęły we włosy.

csm_Control_Salon_Keratin_Smooth_36baa0d390

 

 

 

 

 

 

Po powyższych czynnościach włosy ponownie są myte, ale już produktami mającymi na cel wygładzenie włosów, czyli odpowiednio szamponem oraz odżywką do włosów Kerasilk Control (daw. nazwa Kerasilk Rich Keratin Care)

csm_Control_Salon_Shampoo_cd92bf6b9fcsm_Control_Salon_Conditioner_0502324fdb
.

 

 

 

 

Na sam koniec kuracja keratynowa jest „przypieczętowana” specjalnym serum do włosów, które zabezpiecza przed wysoką temperaturą oraz minimalizuje zapach po zabiegu.

csm_Control_Salon_Finishing_Cream_Serum_d96aa77013

 

 

 

 

 

 

Efekt takiego zabiegu na włosach powinien się utrzymać od 3 do 6 miesięcy (średnio 5 miesięcy) przy założeniu, że używamy do codziennej pielęgnacji włosów specjalnych kosmetyków z tej samej serii Keratin Control (daw. nazwa Kerasilk Rich Keratin Care) w domu. Ja zaopatrzyłam się w 2 takie produkty wg. mnie najważniejsze tj. maska do włosów oraz fluid z jedwabiem.

20170508_194415

 

 

 

 

 

Dziś mogę otwarcie powiedzieć, że był to strzał w 10! Ponieważ kuracja zadziałała, nie miałam problemów z ułożeniem włosów, były wygładzone przez PONAD 5 MIESIĘCY! Jedyną „skazę” jaką miały moje włosy to taką, że z prawej strony małe pasmo włosów odmawiało mi posłuszeństwa i było delikatnie napuszone, ale wtedy używałam szczotki obrotowej do wygładzenia ich. Może tak się zdarzyć jeśli nasze włosy są po przejściach, czyli po częstym farbowaniu, a w szczególności, po używaniu rozjaśniacza.

Czy po raz kolejny zdecyduje się na taką kurację? Oczywiście, bo wiem, że warto!

 

Tutaj możecie się zapoznać z produktami marki Goldwell, o których mowa powyżej:
Goldwell Keratin Control

 

*materiały graficzne goldwell.pl