Co spakować na romantyczny weekend w Paryżu?!

Jeszcze chwila i przy dobrych wiatrach spełnię swoje kolejne marzenie… PARYŻ!
Podróż do Paryża, to jedno z moich „skromnych” marzeń, szczególnie wieczorny romantyczny spacer wzdłuż nabrzeża Sekwany:-) Jednym słowem can’t wait! Skoro Paryż to musi być też odpowiednia stylizacja… Pomyślałam, że zaproponuję Wam stylizacje podpatrzone u eleganckich paryżanek na Pintereście.  W końcu to, co sprawdza się w ich przypadku, na pewno sprawdzi się podczas mojego pobytu w Paryżu.

My lecimy do Paryża na początku października. Stwierdziłam, że to będzie idealny okres, bo temperatura nie spada jeszcze do kilku kresek ale jest chłodniej i przyjemniej niż latem. No i troszkę mniej turystów:)

Zastanawiałam się jak ubierają się paryżanki kiedy jesień do nich przychodzi?
Mówi się, że prostota i klasyczne kolory to główne motto paryskiej ulicy. Nie zobaczymy tam wielu krzykliwych kolorów czy odważnych krojów. Niektórzy wręcz pogardliwie mówią, że ludzie w Paryżu zawsze ubierają się jak na pogrzeb. Hmm…:)

No dobra, to jak spakować się do Paryża?
Zerknęłam na historyczne temperatury i pokazało mi, że temperatura może być… różna od 15 do 19 C. Prognoza na ten czas jest taka, że może też padać ale i może świecić słońce. Hmm…  idealnie żeby się spakować do małej walizki;) No nic na pewno zabiorę ze sobą skórzaną kurtkę, która ma taką zaletę, że komponuje się z większością stylizacji. I oczywiście trencz, chociaż będzie mniej praktyczny podczas podróży, no ale czego się nie robi dla dobrego zdjęcia z Paryżem w tle.

Jakie buty zabrać na zwiedzanie Paryża?
Spakuje sobie pewnie oficerki, sztyblety, botki lub mokasyny. Wszystkie nadają się do chodzenia, bo są na płaskim obcasie. A przy okazji są szykowne i adekwatne do zwiedzania stolicy Francji.

Poniżej przedstawiam Wam kilka pinterestowych inspiracji tzw: parisian style

 

źródło: pinterest

Moim zdaniem te stylizacje są  ponadczasowe i mogą się sprawdzić nie tylko w stolicy Francji, ale i podczas innych podróży.  Macie jakieś inspiracje jesienne, czy dopiero będziecie buszować po pintereście w poszukiwaniu weny?

Hmm… no i skoro już wiecie, jak się spakować na wyjazd do Paryża to pozostaje mi teraz życzyć bon voyage!

Dajcie koniecznie znać, czy moje rady jak się spakować na wyjazd do Paryża na coś się przydały 🙂

e.