„3 kroki” do doskonałej cery

Jakiś czas temu zdecydowałam się na system pielęgnacji skóry firmy Clinique tzw.  3 kroki. Na początku byłam sceptycznie do niego nastawiona, ponieważ przeczytałam o tym bardzo dużo negatywnych opinii w serwisach o urodzie i na blogach. Trochę też byłam zła na siebie, bo najpierw kupiłam sobie mini zestaw 3 kroków tzw. startowy, a dopiero potem poszukałam o nim informacji w sieci. Pech był taki, że zestawu nie mogłam zwrócić, więc chcąc nie chcąc byłam zmuszona go wypróbować, pomimo tak negatywnych opinii. I wiecie co… byłam pozytywnie zaskoczona. Dla mnie okazał się on idealny! Dlaczego?

pobrane.jpg

1 Krok – Oczyszczanie

W zestawie mamy mydło w płynie (50ml), które nie przesusza skóry i sprawia, że jest ona świeża, czysta i odprężona. Dostępne jest również mydło w kostce oraz większe pojemności mydła w płynie.

2 Krok – Złuszczanie

Tonik (100ml), który oczyszcza z zanieczyszczeń i łuszczącego się naskórka. Zmniejsza widoczność porów. Dzięki niemu skóra łatwiej przyjmuje produkty nawilżające i staje się bardziej odporna na zanieczyszczenia. Dostępny również w większych pojemnościach.

3 Krok – Nawilżenie

To gel (30ml), po którym skóra staje się gładka i sprężysta w dotyku. Co więcej jest to formuła beztłuszczowa, która zmiękcza, wygładza i udoskonala skórę. Emulsja przeznaczona jest dla suchych typów skóry, a żel idealnie sprawdzi się na skórze od mieszanej aż po tłustą. Dostępna również w większych pojemnościach.

Teraz mój zestaw urósł o dodatkowe ml 🙂 Jest bardzo wydajny, więc wystarczy mi na dłuższy czas.

20160829_123240

Pamiętajcie, że każda cera jest inna i inaczej reaguje na kosmetyki. U jednych się to sprawdza, a u innych nie. Według mnie, jeśli myślicie o nabyciu systemu 3 kroków to nie ma co się zastanawiać i warto spróbować. Dodatkowo system ten jest stworzony do 4 różnych typów cery. Jeśli nie wiecie jaki jest Wasz typ cery, spytajcie w renomowanych drogeriach, gdzie obsługa jest szkolona z tego zakresu.

A poniżej krótka ściągawka od CLINIQUE.

 

3kroki